Bandomasis VAR ir kelionė į Futsal Čempionų lygą

FIFA kategoriją turintys futsal teisėjai Šarūnas Tamulynas ir Mantas Pomeckis teisėjaus Čempionų lygos atrankos šešioliktfinalio rungtynėse.

Sausio 12 d. garsiai nuskambėjusiose futsal rungtynėse, kur susitiko Kauno ,,Vyčio“ ir Jonavos ,,Vikingų“ salės futbolininkai, teisėjavo aukščiausią futsal kategoriją Lietuvoje turintys teisėjai Šarūnas Tamulynas ir Mantas Pomeckis.

Šios rungtynės įsiminė ne tik paskutinėmis sekundėmis įmuštu išlyginamuoju įvarčiu, bet ir pademonstruota bandomojo VAR pagalbininko technika, kuri buvo panaudota norint peržiūrėti geltonos/raudonos kortelės situaciją, po kurios sekė 6 – oji pražanga ir 10 metrų baudos smūgis.

Istorinis įvykis pasiteisino ir po vaizdo peržiūros teisėjai skyrė geltoną kortelę ir 10 metrų baudos smūgį.

Po ilgos pertraukos futsal arbitrams išaušo diena, kai buvo gautas tarptautinis paskyrimas ir sausio 16 – ąją dieną lietuvių švilpukai aidės Slovakijos arenoje, kur susitiks Slovakijos ,,Lučenec“ ir Rusijos ,,KPRF“ ekipos, kurios varžysis dėl patekimo į Futsal Čempionų lygos aštuntfinalį.

,,Kadangi dėl COVID-19 buvo atšaukta dauguma turėjusių vykti futsal tarptautinių rungtynių, turėjome metų pertrauką tarptautinėje arenoje. Dėka LSPFA pastangų ir įdėto darbo Lietuvos salės futbolo čempionatas vyksta, todėl turime tikrai neblogą teisėjavimo krūvį ir nelikome be praktikos. Aišku tarptautinė arena yra tarptautinė, tačiau mūsų šalies čempionė ,,Vyčio” komanda yra aukštai reitinguojama Europoje, o paskutinėmis dienomis Lietuvos komandos tikrai nenusileidžia ir seka ,,Vyčio” įkandin. Tad manau, kad teisėjaujamų rungtynių kokybė leidžia tinkamai ruoštis laukiantiems iššūkiams pasaulinėje arenoje“, – savo mintimis pasidalino teisėjas Šarūnas Tamulynas.

Džiuginanti naujiena, kad nuo šio sezono UEFA ir FIFA rungtynėms aptarnauti skiriami teisėjai iš tos pačios šalies. Tai bus pirmas kartas, kai abu lietuviai teisėjaus kartu tarptautinėje arenoje.