G.Žakas: „Iš užsienio komandų dėl teisėjų darbo sulaukėme tik gerų atsiliepimų“

Šių metų futbolo sezonui ruošėsi ne tik futbolininkai, bet ir teisėjai, kurie prieš „SMScredit.lt A lygos“ čempionatą jau aštuntą kartą stovyklavo Turkijoje. Apie arbitrų stovyklą Antalijoje, vis didėjanti pasitikėjimą mūsų šalies futbolo teisėjais ir jų pasiruošimą naujam sezonui LFTA.lt papasakojo Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos viceprezidentas Gercas Žakas.

– Kaip šiemet praėjo futbolo teisėjų pasirengimo stovykla Turkijoje? – LFTA.lt paklausė Gerco Žako.
– Kaip sako anglai, stovykla buvo „excellent“ – puiki. Jos metu teisėjams teko dirbti pakankamai aukšto lygio komandoms – Kijevo „Dinamo“, Donecko „Šachtior“, Maskvos „Dinamo“, Grozno „Terek“, „Krasnodar“ ir kitom komandoms. Turėjome idealias sąlygas pasiruošti ateinančiam sunkiam ir įdomiam Lietuvos futbolo čempionatui.

„Futbolo.tv“ reportažas

– Kaip galima išskirti šią stovyklą iš kitų buvusių? Galbūt buvo kas nors naujo, išskirtinio?
– Stovykla išskirtinė tuom, jog anksčiau netekdavo teisėjauti tiek daug ir tokio aukšto lygio rungtynėms. Manyčiau, jog aukštas rungtynių lygis yra ypač svarbu arbitrams ruošiantis sezonui.

– Ar padidėjęs pasitikėjimas mūsų šalies futbolo arbitrais?
– Tikrai taip. Stovyklauti į Turkiją vykstame jau eilę metų. Iš pradžių pasitikėjimas mūsų teisėjais buvo nedidelis, o šiuo metu dėl jų darbo kokybės mes beveik negauname jokių priekaištų. Aišku, per rungtynių aptarimus mes surandame įvairių metodinių klaidų, tačiau iš komandų pastaruoju metu sulaukiame tik gerų atsiliepimų.

– Jau porą metų Marius Čeliauskas dirba su teisėjais, jis prižiūri jų fizinį pasirengimą. Kaip vertinate jo darbą?
– Tik teigiamai. Kaip specialistas jis savo darbą atlieka kvalifikuotai. Marius jau keletą metų važinėja į užsienyje vykstančius UEFA fizinio pasirengimo kursus. Manyčiau, jog jis mūsų teisėjams perduoda naujausias žinias. Stovykloje Turkijoje kiekvieną rytą arbitrai kruopščiai klausydavo jo patarimų ir liko patenkinti jo darbu.

– Stovyklos metu turėjote teorinių užsiėmimų. Jus aplankė praeityje garsūs rusų, italų futbolo teisėjai. Ar buvo galima iš jų pasisemti naudingų žinių? Ar tokios paskaitos vertingos?
– Šiuo atveju norėčiau padėkoti naujam asociacijos prezidentui Sergėjui Slivai, kuris sugebėjo pakviesti šiuos garbingai svečius, kurių grafikas išties užimtas.

Pas mus viešėjo Rusijos futbolo teisėjų inspektorių komiteto pirmininkas A. Spirinas bei 2008 m. Europos čempionato finalo teisėjas, o dabar Rusijos teisėjų asociacijos prezidentas R. Rosetti. Manyčiau, jog teisėjai išklausę tokių garsių specialistų paskaitos tikrai rado sau kažką naudingo.

– Jūsų nuomone, ar tokios stovyklos Turkijoje yra naudingos?
– Jos ne tik naudingos, bet ir neįkainuojamos. Teisėjų kolektyvas čia ne tik pasiruošia fiziškai, psichologiškai, teoriškai, bet taip pat sustiprėja arbitrų tarpusavio supratimas.

Stovykloje Turkijoje sudaromos idealios sąlygos, aikštė puiki, galima ir pailsėti ir padirbėti. Lietuvoje sau tokio malonumo leisti negalime, nes tam nėra sąlygų. Taip pat nėra tiek gerų komandų, kurioms būtų galima teisėjauti. Manau, jog ši stovykla teisėjams davė daug naudos ir šis futbolo sezonas jiems bus sėkmingas.