Interviu su paplūdimio futbolo teisėju Vitalij Gomolko

,,2014 metais atradau paplūdimio futbolą, kai teisėjas R. Valikonis pakvietė teisėjauti Lietuvos paplūdimio futbolo čempionate. Pirmaisiais metais turėjau galimybę teisėjauti visuose turuose ir taurės varžybose. Mane labai sužavėjo šios sporto šakos intensyvumas ir pati varžybų atmosfera šventinė, teisėjaujant skamba muzika, gali grožėtis įspūdingais įvarčiais.

Tų pačių, 2014 metų pabaigoje, su manimi susisiekė LFTA Prezidentas Sergejus Sliva ir paklausė ar norėčiau tapti tarptautinės kategorijos paplūdimio futbolo teisėju. Net nedvejodamas sutikau.

Pirmasis mano tarptautinis turnyras ,,Euro Winners CUP“ įvyko 2015 metais Italijoje, Catania mieste. Žinoma buvo jaučiamas jauduliukas prieš pirmą iškvyką, nežinojau kas ir kaip klostysis, ko reikėtų tikėtis. Tačiau nuvykus viskas paliko didelį įspūdį, o tada dar kartą įsitikinau, jog paplūdimio futbolas tikrai man.

Per 6 metus, kai esu paplūdimio futbolo FIFA kategorijos teisėjas, turėjau daugiau nei 10 tarptautinių turnyrų ir suteisėjavau virš 100 tarptautinių rungtynių. Svarbiausi ir įsimintiniausi iškvietimai, kuriuos gavau, buvo: ,,2nd European Games MINSK 2019“, ,,FIFA Beach Soccer World Cup Paraguay 2019“ ir ,,FIFA Beach Soccer World Cup 2021 – Qualifier Europe“, jie paliko man didžiausią įspūdį. Iškvietimai į tokio lygio turnyrus neleidžia sustoti ir padeda judėti į priekį, siekti didesnių užmojų. Vienas jų įvyko 2021 birželio 27 dieną, kai gavau paskyrimą teisėjauti ,,FIFA Beach Soccer World Cup 2021 – Qualifier Europe“ finalo rungtynėse. To visiškai nesitikėjau, bet dar kartą pats sau įrodžiau, jog viską darau tinkamai ir mano pastangos buvo įvertintos.

,,FIFA Beach Soccer World Cup 2021 – Qualifier Europe“ turnyras buvo pirmas šiais metais, įvykęs pritaikant naujas paplūdimio futbolo taisykles, kurios buvo patvirtintos tik šių metų gegužės mėnesio pabaigoje. Dėka naujovių ši sporto šaka supanašėjo su salės ir lauko futbolu. Esminiai momentai, tokie kaip ,,DOGSO“ traktuotė, oficialių asmenų disciplinarinių sankcijų taikymas rungtynių metu ir dar daug kitų smulkesnių aspektų. Manau tai tikrai palengvina perėjimą iš salės ar lauko futbolo į paplūdimio futbolą ir atvirkščiai.

Šiuo metu visi paplūdimio futbolo teisėjai laukiame naujienų kas iš Europos teisėjų keliaus į Pasaulio čempionatą, kuris vyks šiais metais 2021 rugpjūčio 19-29 dienomis, Maskvoje. Labai viliuosi, kad ir man pavyks ten patekti, juk to siekia kiekvienas iš mūsų, nes tokie momentai tampa svajonių išsipildimu kiekvieno teisėjo karjeroje.