Gercas Žakas

InspektoriusKaunas1952-04-26

Gercas Žakas (g. 1952-04-26) lankyti futbolo treniruotes pradėjo būdamas 10-11 metų.  1967 m. kai jam buvo vos 15 m. gavo pakvietimą žaisti Kijevo „Dinamo “ jaunių komandoje, tačiau pasirinko žaidimą gimtojo miesto Kauno futbolo mokykloje. Baigęs Kauno futbolo mokyklą, 1968 m. pradėjo žaisti Kauno „Bangos“ meistrų futbolo komandoje, kuri rungtyniavo Lietuvos aukščiausioje lygoje.  Gercas Žakas ne kartą buvo kviečiamas ir žaidė Lietuvos jaunučių ir jaunių rinktinėse.

1970-1974 m. mokėsi Kauno kūno kultūros institute ir tuo pačiu žaidė Kauno „Atleto“ komandoje Lietuvos aukščiausioje lygoje. Baigęs institutą buvo pakviestas į Kauno „Kelininko“ komandą, su kuria kelis kartus tapo Lietuvos pirmenybių prizininkais ir laimėjo Lietuvos futbolo federacijos taurę ( tada ji dar vadinosi „Tiesos“ taurė). Teisėjavimo karjerą pradėjo 1978 m.  Jau 1980 jis pradėjo teisėjauti Lietuvos pirmos ir A lygos rungtynėse. Iki Lietuvai tampant nepriklausoma valstybe jis teisėjavo ir buvusios SSRS pirmenybėse.  Lietuvai atgavus nepriklausomybę Gercui Žakui 1991-1995 m. buvo suteikta FIFA teisėjo asistento kategorija. 2000 m. jam teko teisėjauti Sandraugos turnyre Maskvoje aikštės teisėjo (Kijevo „Dinamo“- Minsko „Dinamo“) ir teisėjo asistento pareigose šio turnyro finalinėse rungtynės tarp Maskvos „Spartak“- Kišiniovo „Nistru“.  2001 m. Gercas Žakas teisėjavo Lietuvos Futbolo federacijos taurės finalinėms rungtynėms (Vilniaus „Žalgiris“- Klaipėdos „Atlantas“).

Savo aktyvią teisėjo karjerą Gercas Žakas tęsė iki 2002 m., kai jam sukako 50 metų. Gercas  Žakas futbolo aikštelėje, teisėjo pareigose, iš viso praleido daugiau kaip 24-erius metus ir yra vienas iš ilgiausią karjerą turinčių LFTA narių. Sulaukęs 50-ies m. tapo LFTA inspektoriumi bei buvo paskirtas LFTA sekretoriumi. Jam taip pat teko trumpai inspektuoti ir UEFA organizuojamose varžybose. Šiuo metu Gercas Žakas yra LFTA viceprezidentas bei inspektorių komiteto pirmininkas.