Paulius Malžinskas

InspektoriusVilnius1970-06-21

Paulius Malžinskas gimė 1970.06.21 Vilniuje. Besimokant Vilniaus 47-oje vid. m-klos pirmoje klasėje Juozas Miniauskas ir Algimantas Liubinskas įkūrė futbolo būrelį ir tai buvo pirmoji pažintis su futbolu. Būdamas septynerių metų 1977 m Paulius buvo priimtas į Vilniaus futbolo mokyklą, o pirmuoju jo treneriu tapo Vytautas Gedgaudas.  Apie 1980 m. grupę perėmė kitas ne mažiau garsus Vilniaus treneris – Vincas Kateiva.  1986 m Paulius Malžinskas buvo priimtas į Vilniaus aukšto sportinio meistriškumo mokyklą ( Vilniaus ASMM) pas trenerius Pijų Paukštį ir Vytautą Jančiauską. Nemažai šios grupės žaidėjų vėliau papildė Žalgirio meistrų komandos gretas ( Vidas Savickas, Arūnas Mika ir kt.). Šios grupės pagrindu vėliau buvo suformuota ir Lietuvos jaunimo rinktinė ( tr. V.Jančiauskas ir L.Dunauskas).

1989 m Paulius Malžinskas įstojo į Kauno Kūno Kultūros akademiją ir pradėjo žaisti „Atleto“ komandoje LFF I-oje lygoje. Studijuojant Paulius nemažai laiko dirbo su žinomais ir nusipelniusiais  futbolo treneriais Justinu Labučiu ir Stasiu Stankumi.  Studijuojant Paulius buvo pakviestas ir į tuo metu SSSR II lygos pirmenybėse trumpai dalyvavusią „Inkaras-Ranga“ komandą, kurią treniravo A. Paškevičius ir R.Arbataitis ( komandos vadovas buvo P.Grigonis, o administratorius J.Braga). Šioje komandoje Pauliui teko kartu žaisti su R.Statkevičiumi, R.Kapustu, V.Černiausku, R.Sakalu ir kitais žaidėjais. Tokios sunkaus pasiruošimo sezonui, kokį teko praeiti su treneriu A.Paškevičiumi ir R.Arbataičiu, Pauliui daugiau neteko matyti nei vienoje komandoje.

1992 m. Paulius Malžinskas pradėjo profesionalaus žaidėjo karjerą ir pirmoji komanda buvo Vilniaus „Panerys“ dalyvavusi Lietuvos aukščiausios lygos pirmenybėse ( Tr. V.Pavlovas ir G.Davidsonas). Šioje komandoje Pauliui teko rungtyniauti kartu su tokiais žaidėjais kaip S.Danisevičius, V.Levandrauskas, G.Buzas, V.Jurkus, T.Ramelis, D.Šulčius, I.Kirilovas, A.Sarokinas, D,Bička, T.Gražiūnas, T.Ražanauskas, I. Morinas ir kt. Su šia komanda jau pačiame pirmame sezone komanda buvo iškovota II-oji vieta, tik keliais taškais paskutiniame ture nusileidus Vilniaus Žalgirui. Vėliau Paulius Malžinskas rungtyniavo Mažeikių ROMAR su kuria tapo Lietuvos čempionais ( 1994-1995 m. tr. F.Finkelis) , Kauno „Inkaras-Grifas“ (1995-1996 tr. J.Kvedaras), Vilniaus „Panerys“ ( 1996-1997 m Tr. S.Širmelis) , Rūdiškių „Vėtra“ (1997-`2000 m tr. A.Biliūnas).

Pauliaus Malžinsko karjera teisėjavime prasidėjo dar 1997 m. pabaigoje , kai jį pakvietė teisėjauti V.Kundrotas ir R.Juška. Pradžia, kaip visada buvo miesto pirmenybėse. Pauliui dar žaidžiant už Rūdiškių Vėtrą LFF II lygoje , jis jau buvo pakviestas teisėjauti ir LFF I , o ne už ilgo ir LFF A lygos rungtynėms.  Kai 2000 m Vėtra iškovojo LFF I lygos nugalėtojų vardą , o Paulius tapo rezultatyviausiu Vėtros žaidėju, pasiekęs 34 įvarčius, bei tapo aišku , kad Vėtra renkasi profesionalios komandos kelią, reikėjo pasirinkti ar toliau žaisti futbolą ar teisėjauti. Tuo metu teisėjų korpuse vyko kaitų kartą ir labai trūko jaunų teisėjų, todėl P.Malžinskas dar 2000 m būdmas 30-ies metų amžiaus, buvo rekomenduotas FIFA teisėjo kategorijai ir tai nulėmė, kad nuo to momento buvo pasirinktas futbolo teisėjo kelias.

2000-2010 m FIFA kategorijos teisėjas ( virš 50-ies įvaraus lygio tarptautinių rungtynių, nuo teisėjo karjeros pradžios Paulius vadovavo daugiau kaip 200  Lietuvos A , Lietuvos I Lygos ir Lietuvos taurės rungtynių, 2004 m. LFF Taurės finalas „Kaunas“ – „Atlantas“ inspekt. J.Miliauskas ). Aktyvią teisėjo karjerą baigė 2011 m.

Nuo 2012 m Paulius Malžinskas LFTA inspektorių korpuso narys ir nuo 2013 m UEFA kategorijos inspektorius, LFTA prezidiumo narys, Mokomojo-metodinio komiteto pirmininkas. Paulius Malžinskas yra aktyvus ir Vilniaus futbolo bendruomenės narys. Nuo 2005 m jis vadovauja Lietuvos sekmadienio futbolo lygai, o nuo 2012 m  yra Vilniaus regiono futbolo sąjungos direktorius.