Sezono uždarymo šventėje apdovanoti prizininkai ir geriausieji

Ketvirtadienį šalia Lietuvos centro esančioje Kėdainių arenoje paminėtas 2013 metų Lietuvos futbolo sezono finišas – apdovanojimai įteikti šalies pirmenybių nugalėtojams ir prizininkams, metų geriausiems. Lietuvos futbolo federacijos (LFF) įsteigtus medalius atsiemė ne tik geriausios A ir I lygos komandos, bet ir dublerių, moterų, senjorų, salės futbolo pirmenybių prizininkai.

Nuotraukos iš uždarymo


Nauji laureatai

Viena pagrindinių vakaro intrigų –  2013 metų geriausiųjų futbolininkų ir trenerių rinkimų rezultatai.  Šiemet visose nominacijose nugalėtojai laurus nuskynė pirmą kartą.

Geriausiuoju Lietuvos futbolininku išrinktas šalies rinktinės ir „Baku“ klubo saugas Mindaugas Kalonas, geriausiu „SMSCredit.lt A lygos“ žaidėju – rezultatyviausias čempionato snaiperis Nerijus Valskis iš Marijampolės „Sūduvos“.

Geriausiju jaunu žaidėju išrinktas šiemet U-19 rinktinėje sužibėjęs saugas Gratas Sirgėdas,  o geriausiu Lietuvos pirmenybių treneriu  – Klaipėdos „Atlantą“ iki sidabro nuvedęs Konstantinas Sarsanija.

Laureatai galėjo džiaugtis ne tik titulais, bet  ir rėmėjų dovanomis – „Sharp“ įsteigtais muzikiniai centrais, televizoriais. Geriausias šalies futbolininkas M.Kalonas gavo „West Express“ kelionių čekį.

Trečius metus internete vykusiuose gražiausio įvarčio rinkimuose daugiausiai balsų surinko Pakruojo „Kruojos“ puolėjo Nerijaus Astrausko smūgis į Vilniaus „Žalgirio“ vartus.

Medalius gavo po dvi komandas

Aukso medalius atsiemė šalies čempionas Vilniaus MFD „Žalgiris“, kuriam atiteko ir korektiškiausios komandos apdovanojimas. 

„Atlanto“ atstovai po 11 metų pertraukos atsiemė sidabrą, o pastaraisiais metais čempionų titulus skynęs „Ekranas“ turėjo tenkintis bronza.

Minėtų trijų klubų komandos buvo stipriausios ir dublerių pirmenybėse, tik išsidėstė kitokia  tvarka – „Atlantas“ tapo nugalėtoju, „Ekranas“ liko antras“, „Žalgiris“ trečias.

Kitų pirmenybių prizininkai

LFF I lygos nugalėtojų taurė pirmą kartą iškeliavo į uostamiestį – „Klaipėdos Granito“ futbolininkams. Sidabras jau trečius metus iš eilės atiteko Kėdainių „Nevėžiui“, bronza pirmą kartą džiaugėsi „Trakai“.

Lietuvos moterų futbolo A lygos nugalėtojų vardai devintus metus iš eilės atiteko Šiaulių „Gintros-Universiteto“ ekipai, po pertraukos tarp prizininkių grįžo „Akmenė“ ir Vilniaus MFD „Žalgiris“.

Geriausia šalies futbolininkė šiemet nebuvo renkama, o rezultatyviausios prizą gavo „Akmenės“ puolėja Raimonda Bložytė-Lukoševičienė.

Šį sezoną taip pat nebuvo išskirti metų teisėjai – padėkos skirtos visiems 12 aukščiausioje lygoje dirbusiam arbitrų.

Senjorų pirmenybėse nugalėtojų taures atsiemė Alytaus „Dainavos“ ir „Kauno“ senjorai. Taurės ir medaliai taip pat įteikti praėjusio salės futbolo sezono laimėtojams Kauno „Nautarai“, Kazlų Rūdos „STIHL-SC“ ir Radviliškio „Lokomotyvui“.

Ceremonijos metu taip pat padėkota futbolo rėmėjams, entuziastams, metraštininkams, taip pat ilgamečiams naconalinės rinktinės žaidėjams Andriui Skerlai ir Rolandui Džiaukštui.

Visi 2013 metų Lietuvos futbolo sezono laureatai

Informacija – LFF.lt