Taisyklių pakitimai

Oficialiai pranešta, jog nuo vasaros pradžios turėję įsigalioti keli futbolo taisyklių atnaujinimai bus pradėti naudoti nuo birželio 25 dienos, tačiau Lietuvoje jie įsigalios tik nuo naujojo sezono.

Kamuolio atidavimai

Ne, čia kalbama ne apie kamuolį išmetimą iš už šoninės linijos, o apie tuos retus epizodus, kuomet teisėjas išmeta kamuolį žaidėjui, o šis kamuolį tolimu smūgiu grąžina varžovams. Daugiau tokio dalyko nebus ir jį pakeis paprasta taisyklė – kamuolys atitenka tam žaidėjui, kuris jį palietė paskutinis, o visi kiti žaidėjai negali būti arčiau nei 4 metrų atstumu. Tokia taisyklė leis žaidimą pratęsti būtent toje vietoje, kur jis ir pasibaigė ir kamuolys nebus grąžintas atgal per visą aikštę. Tiesa, jei žaidimas bus sustabdytas baudos aikštelėje, kamuolys atiteks vartininkui, kuris ir pratęs žaidimą. Dar viena svarbi taisyklė yra susijusį su teisėjais. Jei kamuolys palietė teisėją ar net netyčia įkris į vartus po teisėjo prisilietimo, žaidimas bus stabdomas ir puolančioji komanda savo ataką turės pradėti iš naujo nuo savų vartų.

Vartininko smūgiai nuo vartų

Komandoms, kurios mėgsta žaisti nuo gynybos, ši taisyklė tikrai patiks. Anksčiau vartininkai išmušdami kamuolį nuo savų vartų turėjo būtinai jį pasiųsti tokiu atstumu, kad kamuolys paliktų baudos aikštelę, tačiau dabar to neliks. Vartininkai galės atlikti perdavimą baudos aikštelėje esančiam savo komandos draugui, o varžovai į baudos aikštelę perdavimo metu įžengti negalės. Kita panaši taisyklė atsirado ir dėl baudos smūgio, kurį dabar galima atlikti savo baudos aikštelės ribose ir nebūtina užtikrinti, kad perdavimas turi būti atliktas komandos draugui, esančiam už baudos aikštelės. Tokio baudos smūgio metu varžovų žaidėjai baudos aikštelėje taip pat negali būti.

Sienelės

Labai svarbus pokytis atsirado ir vadinamose gyvatvorėse. Jei besiginančioji komanda į ją pastato tris ar daugiau žaidėjų, puolančiosios ekipos žaidėjų sienelėje jau būti negalės. Jei smūgio metu puolančiosios komandos žaidėjas prie sienelės priartėja per 1 metrą, bus fiksuojama pražanga ir paskirtas laisvas baudos smūgis besiginančiai komandai.

Greitieji baudos smūgiai

Jei teisėjas ketino parodyti geltoną ar raudoną kortelę komandai, tačiau varžovai greitai įžaidė baudos smūgį, teisėjas tą kortelę galės parodyti po to, kai žaidimas sustos (kamuolys paliks aikštę). Anksčiau teisėjas privalėjo kortelę parodyti dar prieš baudos smūgį. Tačiau, jei teisėjas jau baudžia prasižengusią komandą kortele, greitas kamuolio įžaidimas yra negalimas.

Baudiniai

Pakeitimai baudinių metu susiję su tuo, ką gali daryti vartininkas. Baudinio metu vartininkas negali liesti vartų konstrukcijos ar tinklo. Jis taip pat viena savo koja privalo būti ant vartų linijos (arba virš jos, jei pašoko) baudinio metu. Vartininkas negali stovėti prieš ar už vartų linijos. Dar vienas pakeitimas susijęs su puolančiąja komanda. Dabar baudinį realizuoti gali stoti tas žaidėjas, kuriam dar prireikė greitos medicininės priežiūros. Iki šiol žaidėjas, kuriam prireikė medicininės priežiūros, turėjo palikti aikštę ir į ją sugrįžti galėjo tik po baudinio, o dabar tą baudinį realizuoti galės net ir tas žaidėjas, kuriam prireikė greitos medikų apžiūros.

Keitimai

Dar vienas taisyklių pakeitimas susijęs su siekiu sumažinti laiko tempimą. Nuo šiol žaidėjas, kuris yra keičiamas, aikštę privalės palikti arčiausiai esančiame šoninės linijos taške ir neprivalės keistis prie aikštės vidurio, nebent teisėjas palieptų kitaip. Toks pakeitimas leis greičiau pasikeisti žaidėjams.

Kortelės treneriams

Dar vienas pokytis, kuris jau buvo testuojamas Anglijoje šiame sezone, bet dabar bus perkeltas į visus turnyrus ir lygas, tai, kad jei kažkuris iš komandos atstovų už savo elgesį nusipelnė geltonos ar raudonos kortelės, bet teisėjas tiksliai negali identifikuoti komandos atstovo, kortelė bus rodoma komandos treneriui.

Kiti pokyčiai

Žaidėjas, švenčiantis savo įvartį su fanais ar nusiimdamas marškinėlius, bus įspėtas geltona kortele, net jei įvartis ir nebus įskaitytas. Komanda, kuri prieš rungtynes laimėjo monetos metimą, gali pasirinkti kamuolį arba vartus į kuriuos puls. Anksčiau buvo galima pasirinkti tik į vartus, kuriuos pulsi. Vietose, kuriose didelis drėgnumas ar temperatūra, atsivėsinimo pertraukėlės gali trukti nuo 90 iki 180 sekundžių, o vandens pertraukėlės negali būti ilgesnės nei 1 minutė. Žaidėjams po apranga bus leidžiama užsivilkti spalvotus apatinius marškinėlius bet tik tuo atveju, jei apatinių marškinėlių rankovės yra tokios pačios spalvos, kaip rungtynių marškinėlių rankovės.